Výběr bezpečnostní agentury

Při výběru správné bezpečnostní agentury je celá řada věcí, na které je dobré myslet dopředu. Otázku bezpečnosti se nikdy nevyplácí podceňovat. Připravili jsme pro vás několik bodů, kterých je dobré se držet při zařizování spolupráce s bezpečnostní agenturou.

1. Vaše představa o bezpečnosti


Nejprve si promyslete, o jakou úroveň zabezpečení byste měli zájem a jakým způsobem byste rádi ostrahu zajistili. Tento krok je důležitý proto, abyste si vytvořili představu o současné situaci a o tom, jak byste otázku zabezpečení rádi řešili.

2. Hledání bezpečnostní agentury


Druhým krokem je hledání vhodné bezpečnostní agentury, která vám stanovené cíle dokáže splnit. Tento bod je velmi důležitý. Bezpečnostních agentur na českém trhu je celá řada a kvalita nabízených služeb se může velmi lišit. Doporučujeme tedy dbát při výběru bezpečnostní agentury zvýšené opatrnosti. A na co byste si měli dát největší pozor?

  • Agentura by měla garantovat kvalitu nabízených služeb
  • Měla by mít ideálně na stránkách umístěné reference klientů, případně se podívejte na další místa na internetu, kde se o agentuře můžete dozvědět reakce minulých klientů
  • Agentura by měla disponovat pojištěním proti škodě na klientovi
  • Měla by také ručit za ochranu osobních údajů, které od vás při výkonu své práce získá

Doporučujeme volit agenturu, která má větší pole působnosti a také bohatší portfolio nabízených služeb. Možná máte na začátku spolupráce zájem pouze o služby fyzické ostrahy. Za rok se vaše potřeby mohou změnit a budete chtít do vašeho objektu připojit pult centrální ostrahy (PCO). Pokud má vámi vybraná agentura PCO služby již v rámci své nabídky, může napojení provést rychle a mnohem efektivněji, než pokud byste museli hledat dalšího dodavatele dálkových monitorovacích služeb. Touto cestou také ušetříte finance vyložené na zajištění ostrahy.
Na našich stránkách se můžete podívat na seznam prověřených bezpečnostních agentur, které poskytují profesionální bezpečnostní služby a garantují také jejich kvalitu klientům.
Vámi vybraná agentura by také měla mít působení ve vašem regionu. V případě výjezdů do objektu či dalších zásahů je vzdálenost naprosto klíčovou. Proto se dívejte po agenturách, které mají celorepublikovou působnost nebo sídlí ve vašem

3. Navázání spolupráce


Pokud jste se rozhodli pro konkrétní agenturu, následný postup se může lišit od interních procesů samotné agentury. Všeobecně je ale dobré znát kroky, které by dobrá agentura měla při uzavírání spolupráce s vámi postoupit.

Kvalitní bezpečnostní agentura by neměla pouze poslat na určené místo strážníka fyzické ostrahy, ale prvně profesionálně zhodnotit bezpečnostní situaci a bezpečnostní rizika, proti kterým by vás měla ochránit. Na základě vašich přání a profesionálního zhodnocení situace vám pak může doporučit ideální bezpečnostní služby, které kvalitně zabezpečí prostory podle vašich představ a také zabrání bezpečnostním rizikům, na které jste sami ani nemuseli pomyslet.

4. Průběžná kontrola prováděných bezpečnostních služeb


Podepsání smlouvy by nemělo vše končit. Pokud máte například zájem o dlouhodobé střežení objektu, agentura by vás měla průběžně informovat o procesu ostrahy. Důležité je tedy spolupracovat s takovou bezpečnostní agenturou, která poskytuje kvalitní klientský servis.
V oblasti bezpečnosti také neustále dochází k modernizaci bezpečnostní techniky. Kvalitní agentura by měla mít za cíl neustále zlepšovat své služby a být připravena na nové technologické možnosti. I zde je dobré zkontrolovat, jakou filozofii v této oblasti vámi vybraná agentura vyznává a zda se snaží využívat nejmodernější dostupné technologie.