Poskytovatelé bezpečnostních služeb

Každá bezpečnostní agentura může mít odlišný postup při jednání s klientem. Přesto jsme pro vás připravili alespoň hrubý nástin několika základních kroků, které byste ze strany bezpečnostní agentury měli očekávat. Jsou známkou profesionálního přístupu a kvalitního zákaznického servisu. Již při prvním kontaktu si tak můžete ověřit, zda se jedná o opravdu seriózní společnost. V otázkách bezpečnosti totiž není dobré nic podceňovat.

Přístup ke klientovi


Kvalitní bezpečnostní agentuře by mělo záležet na přáních a požadavcích klienta. Může vám doporučit plán bezpečnostní politiky, který podle jejích zkušeností nejvíce odpovídá aktuální bezpečnostní situaci. Měla by ale také být schopná přizpůsobit své služby na míru vaši přáním. Vždy je příjemné spolupracovat s dodavatelem, který má otevřený přístup k potřebám klienta.

Bezpečnostní politika


Bezpečnostní agentura by měla mít precizně připravený proces bezpečnostní politiky. To znamená, že by měla mít vypracovaný plán zhodnocení bezpečnostní situace, doporučení vhodných bezpečnostních služeb a jejich dodání. V neposlední řadě mi také měla provádět důkladný pravidelný monitoring a informovat o průběhu ostrahy klienta.

Podpůrné služby


Výhodou spolupráce s větší bezpečnostní agenturou je fakt, že může kromě samotných bezpečnostních služeb nabízet také služby úklidové či facility a property management neboli služby správy a údržby budov. Tato skutečnost má mnoho výhod. Nemusíte hledat dalšího dodavatele úklidových služeb či řešit problémy s úklidem sami. Například při pořádání společenských či kulturních akcí se tento servis může velmi hodit. Agentura zajistí zabezpečení celé akce a postará se i o následný úklid objektu po jejím skončení.