Nový zákon o soukromých bezpečnostních službách

13.5.2016 od: admin

Zařazeno do: Bezpečnostní legislativa

Naposledy upraveno: 13.2.2017

Rádi bychom vás informovali o nově připravovaném návrhu zákona o soukromých bezpečnostních službách. Tento zákon by měl regulovat soukromou sféru bezpečnostních agentur na území České republiky.
V novém zákoně by se mělo objevit základní rozdělení bezpečnostních služeb do 5 různých kategorií:

 • Ochrana majetku a osob
 • Činnost soukromých detektivů
 • Převoz hotovosti a cenin
 • Technická služba k ochraně osob
 • Bezpečnostní poradenství

Při přípravě zákona vychází ministerstvo jak ze zahraničních modelů, tak také ze zkušeností odborníků z oblasti bezpečnostních služeb.
Novinkou je také důslednější registrace poskytovatelů bezpečnostních služeb, kterým doteď pro výkon soukromých bezpečnostních služeb stačilo splnit podmínky živnostenského zákona. Nyní se připravuje nová licence, o kterou soukromé bezpečnostní agentury budou muset žádat. Tato licence bude standardně vydávána na dobu 10 let, nebo kratší.

Seznam podmínek, které musí žadatel splnit, by měl vést ke zlepšení transparentnosti soukromé bezpečnostní sféry a k regulaci kvality poskytovaných služeb. Zákon by měl upravovat i podmínky, za kterých je fyzická a právnická osoba způsobilá pro výkon bezpečnostní činnosti.
Zákon také navíc cílí na dohled a dozor nad činností bezpečnostních agentur.

Pro článek jsem pro vás vybrali nejzajímavější body připravovaného návrhu click this link here now. Více si můžete přečíst na stránkách Ministerstva vnitra, kde jsou v jednotlivých bodech vypsané informace o konkrétních plánovaných změnách.

Celý návrh zákona si můžete stáhnout v souboru PDF na stránkách Ministerstva vnitra či zde.

Příbuzné články

      Zanechte komentář